Шукати в цьому блозі

План роботи

План роботи на період з 27.04 до 29.05.2020

фізика 10 клас 23.04.2020

Тема: Розв'язування задач

Якісні задачі
1.  У міру віддалення від точкового заряду щільність ліній напруженості зменшується. Що це означає?
Означає зменшення  (або ) поля
2.  Маленьку заряджену кульку піднесли до великого металевого листа. Покажіть приблизний вигляд силових ліній електричного поля.

3.  Два однакові за модулем заряди перебувають на деякій відстані один від одного. У якому випадку напруженість у точці, що лежить на половині відстані між ними, більша: якщо ці заряди однойменні чи різнойменні?
У випадку різнойменних зарядів напруженість більша ніж у випадку однойменних зарядів:
1)   У випадку однойменних зарядів 


2)   У випадку різнойменних зарядів 

4.  Чи є правильним твердження: вільні заряджені частинки рухаються в електростатичному полі уздовж силових ліній цього поля? (ВідповідьТак)
Розрахункові задачі
1.  В однорідне поле з напруженістю 2 кН/Кл внесли точковий заряд +2,5 нКл. Якою буде напруженість поля в точках А, В, С, D, що перебувають на відстані 5 см від заряду (рис. 87, с 182)? (Відповідь: 15 кН/Кл (в точках А і С);    21 кН/Кл (в точці В);    3 кН/Кл (в точці D).)
Дано:
Знайти:
   (за умовою)

2.  У вертикально напрямленому однорідному електричному полі розташована порошинка масою 10-9 г із зарядом 3,2∙10-17 Кл. Якою є напруженість поля, якщо сила тяжіння порошинки врівноважена силою електричного поля? (Відповідь: 0,3 МН/Кл.)
,      
3. У трьох вершинах квадрата із стороною 0,4 м розташовані однакові позитивні заряди по 5∙10-9 Кл. Знайдіть напруженість поля в четвертій вершині. (Відповідь: 540 Н/Кл.)
,      .
Оскільки , то їх сума  напрямлена вздовж діагоналі BD, тому: 
Отже, 


4.  Під час внесення зарядженої металевої кульки, підвішеної на ізолюючій нитці, в однорідне електричне поле нитка утворила з вертикаллю кут 45°. На скільки зменшиться кут відхилення нитки у разі стікання з кульки 1/10 частини її заряду? Лінії напруженості поля напрямлені горизонтально.
Дано:
Знайти:

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
§ повторити теорію, формули, одиниці вимірювання.
1) Який заряд повинна мати порошинка масою 0,1 мг, щоб вона «висіла» в напрямленому вгору електростатичному полі напруженістю 1 кН/Кл? (Відповідь: 0,98 нКл.)
,      
2)  У горизонтальне електричне поле внесли підвішену на нитці кульку масою 2 г, яка має заряд 0,1 мкКл. Якою є напруженість поля, якщо нитка утворює з вертикаллю кут 45°? (Відповідь: 0,2 МН/Кл.)
Дано:
Знайти:
3) Дві маленькі заряджені кульки розташовані на відстані 8 см одна від одної. Знайдіть напруженість електричного поля в точці, віддаленій від кожної з них на 5 см. Розгляньте випадки: а) заряди кульок +20 і -20 нКл; б) заряди обох кульок +20 нКл.

(Відповідь: а) 115 кН/Кл; б) 86 кН/Кл.)
За умовою  — рінобедрений. Позначимо ,  .

Немає коментарів:

Дописати коментар