Шукати в цьому блозі

План роботи

План роботи на період з 27.04 до 29.05.2020

інформатика 8 клас 13.04.2020

Тема: Цикл з лічильником. Складання алгоритмів опрацювання величин у навчальному середовищі програмування, їх налагодження і виконання

Вказівка повторення з параметром (FOR — ТО — DO).
Вказівка повторення з параметром призначена для організації багатократного виконання тіла циклу для значень па­раметра циклу з деякої впорядкованої дискретної множини.
Вказівку повторення з параметром використовують у тих ви­падках, коли наперед можна визначити кількість повторень ви­конання вказівок циклу.
Вказівка повторення з параметром записується у вигляді:
1. for <параметр:=вираз1> to <вираз2> do
begin
 <вказівка1>;
<вказівка 2>;
…................
<вказівка N>;
end;
2. for <параметр:=вираз1> downto <вираз2> do
begin
<вказівка1>;
<вказівка2>;
…...............
<вказівка N>;
end;

Параметр вказівки (лічильник, індекс) — це змінна скалярного (цілого, символьного, логічного або перелічувального) типу, крім дійсного.
Вираз 1 (початковий параметр вказівки) — це деяка константа такого ж самого типу, що й параметр вказівки.
Вираз 2 (кінцевий параметр вказівки) — це деяка константа такого ж самого типу, що й параметр вказівки.
Якщо в тілі вказівки повторення з параметром необхідно ви­конати тільки одну вказівку, то складеної вказівки begin .. end використовувати не потрібно.

for <параметр:=вираз1> to <вираз2> do
<вказівка1>;
Вказівка повторення з параметром виконується таким чином:
1. Вказівка For — to — do.
Наприклад.
for і:=K to N do
begin
   <вказівка1>;
   <вказівка2>;
   …...............
    <вказівка N>;
end;

Параметру циклу і присвоюється початкове значення К. Він порівнюється з кінцевим значенням N. Якщо К<=N, то виконуєть­ся тіло вказівки повторення. Значення К автоматично збільшуєть­ся на 1 (тобто стає наступним елементом) і знову порівнюється зі значенням N. Якщо під час перевірки отримаємо, що К>N, то виконання вказівки повторення припиняється і виконується на­ступна після неї вказівка програми. Якщо під час першого порів­няння К і N виявиться що К>N, то тіло вказівки не виконується жодного разу.
2. Вказівка For — downto — do.
Наприклад.
for і:=К downto to N do
begin
<вказівка1>;
<вказівка2>;
  …...............
 <вказівка N>;
end;

Параметру циклу і присвоюється початкове значення К. Він порівнюється з кінцевим значенням N. Якщо К>=N, то виконуєть­ся тіло вказівки повторення. Значення К автоматично зменшується на 1 (тобто стає попереднім елементом) і знову порівнюється зі значенням N. Якщо під час перевірки отримаємо, що К<N, то виконання вказівки повторення припиняється і виконується наступна після неї вказівка програми. Якщо під час першого порівняння К і N виявиться, що К<N, то тіло вказівки не виконується жодного разу.

Примітка.
1.   Вказівку повторення з параметром зручно використовувати в тих випадках, коли попередньо можна визначити кількість пов­торень.
2.   Параметр циклу не повинен змінювати свого значення всере­дині тіла вказівки повторення, хоча його можна використовувати у будь-яких виразах вказівок тіла циклу.
3.   Параметр циклу повинен бути описаним у розділі змінних.
4.   Значення параметра циклу після закінчення виконання вка­зівки повторення володіє кінцевим значенням, тому перед по­вторним його використанням йому необхідно знову присвоїти нове початкове значення.

Приклад використання вказівки повторення з параметром.
Задача. Знайти суму всіх натуральних чисел від 1 до N.
   


Розв’язування задач на використання нового матеріалу.
Завдання
Хлопчик Вася вирішив вчитися рахувати. Друзі йому сказали, що варто почати із відшукання суми чисел. Вася виконував вправи, але перевірити правильності виконання не міг. Давайте допоможемо Васі – напишемо програму, яка буде для заданої кількості введених чисел шукати суму.
Технічні умови. У першому рядку стандартного вхідного потоку міститься n – кількість чисел. У наступному рядку через пропуск дано самі числа. У стандартний вихідний потік вивести суму чисел.
Вхідні дані
3
12 100 123
Вихідні значення
235


Домашнє завдання:
1.   Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку.
Завдання. Спробувати скласти алгоритм для розв’язування задачі з використанням структури повторення, яка не була використана для її розв’язування в класі.
Задача. Хлопчик Вася вирішив вчитися рахувати. Друзі йому сказали, що варто почати із відшукання суми чисел. Вася виконував вправи, але перевірити правильності виконання не міг. Давайте допоможемо Васі – напишемо програму, яка буде для заданої кількості введених чисел шукати суму.

Немає коментарів:

Дописати коментар